Archiv novinek

Archiv novinek

Novinky

24.5.2024  Exkurze - Historické památky Blansko

Třída Stavební provoz 1.ročník se v květnu zúčastnila mimořádné odborné exkurze historických památek v Blansku. S odborným výkladem jsme navštívili kostel svatého Martina z pol.12.století, prohlédli si veřejnosti nepřístupné prvky krovu i zvonovou stolici. Dále jsme navštívili původně renesanční zámek Blansko a identifikovali stavební prvky i prvky krovu, který je po rekonstrukci. Odbornou exkurzi jsme zakončili návštěvou veřejnosti nepřístupné vyhlídkové věže na základní škole Tomáše Garrigue Masaryka v Blansku. Děkujeme odbornému garantovi Ing. Jan Pořízek za realizaci exkurze a Ing.arch. Ondřej Kovář a Ing. Robert Malinský za pedagogický dozor a doplnění odborných znalostí žákům stavebního oboru SP1

17.5.2024  Přihláška k ubytování pro šk. rok 2024/2025

Možnosti ubytování:

Žáci SŠ

Studenti VOŠ

Studenti VŠ

Veřejnost

 

 

Přihláška je editovatelná

 

Přihlášku k ubytování je možné stáhnout a zaslat poštou nebo elektronicky na kominek@soubosonohy.cz

 

Kontakty:

Mgr. Roman Komínek

Zástupce ředitele pro výchovu mimo vyučování

Tel: +420 727 852 003

E-mail: kominek@soubosonohy.cz

 

Mgr. Petr Zukal

Vedoucí vychovatel SŠ

Tel: +420 601 234 556

E-mail: zukal@soubosonohy.cz 

Iveta Šoltésová, DiS.

Vedoucí VŠ a VOŠ kolejí

Mobil: +420 702 220 449

E-mail: soltesova@soubosonohy.cz

Hana Sobková

Pokyny ke stravování a platby 

Tel: +420 547 120 631

E-mail: sobkova@soubosonohy.cz

 

2.5.2024  Nejlepší instalatér v ČR je z Bosonoh

Marek postoupil z krajského kola do republikového finále, které se konalo na konci dubna na brněnském výstavišti v rámci stavebního veletrhu.

1.5.2024  Přebor ČR stavebních škol ve florbale 2024

Přebor ČR stavebních škol ve florbale 2024

Pořadatel: Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace 

Termín: 30. dubna 2024 

Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA – Velká hala, Vodova 336/108, 612 00 Brno 

Odkaz na fotogalerii: bit.ly/3wu8HvE

 

Závěrečná zpráva

26.4.2024  Mistři všedních dnů 2024

Odkaz na stránku soutěží:

https://www.soubosonohy.cz/mistri-vsednich-dnu 

16.4.2024  Třídní schůzky

Třídní schůzky

Třídní schůzky s rodiči se konají v úterý 16. 4. 2024 od 15.00 do 17.00 hod. v prostorách úseku teoretického vyučování. 

UMÍSTĚNÍ VE TŘÍDÁCH ZDE

9.4.2024  Plynař roku 2024

Vodíková budoucnost plynárenství: Středoškoláci budou soutěžit o mezinárodní titul Plynař roku 2024

Brno, 9. dubna 2024

Ve čtvrtek 25. dubna od 11 hodin odstartuje na brněnském výstavišti finále středoškolské soutěže Plynař roku 2024. Druhý ročník akce se poprvé uskuteční s mezinárodní účastí, kromě studentů ze sedmi českých škol budou o titul bojovat také středoškoláci ze Slovenska. Soutěžní klání bude přístupné pro veřejnost v rámci Stavebního veletrhu v pavilonu A2. „Plyn nahradí končící uhlí a Česko bude potřebovat více vyučených plynařů. Proto na místě návštěvníkům prakticky představíme plynařinu, možnosti jejího studia i jak připravujeme Česko na obnovitelné plyny: vodík a biometan,“ říká Petr Zajíček ze společnosti GasNet, která je generálním partnerem soutěže.

Akce „Plynař roku“ je součástí multioborové středoškolské soutěže „Mistři všedních dnů“, kterou organizuje Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Na Stavebním veletrhu v Brně tak budou soutěžit v odborných dovednostech i žáci dalších oborů, například tesaři, čalouníci, zedníci či klempíři.

Řemeslo má zlaté dno

Cílem soutěže je ocenit nejtalentovanější žáky a přispět ke zviditelnění učňovského školství. „Odborně vyučených řemeslníků je na trhu práce nedostatek, a tak dnes opravdu platí, že řemeslo má zlaté dno. Naši žáci jsou zaměstnavateli velmi žádaní a dobrou práci mají v podstatě jistou. To platí i pro absolventy oboru mechanik plynových zařízení,“ říká Roman Komínek, zástupce ředitele Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Právě plynárenství v příštích letech očekává poptávku po vyučených profesionálech.

GasNet: Bez nových plynařů se neobejdeme. Připravujeme Česko na vodík

 „Plynárenství stojí na prahu největší transformace od dob průmyslové revoluce. Čeká nás renesance plynu, a nejen toho zemního,“ avizuje Petr Zajíček, ředitel speciálních prací největšího českého distributora plynu skupiny GasNet. Poukazuje tak na skutečnost, že se podařilo diverzifikovat dodávky plynu do Evropy, stabilizovat jeho ceny a emisně šetrnější plyn postupně nahradí končící uhlí nejen ve velkých elektrárnách. Evropské plynárenství se zároveň připravuje na postupné nahrazení zemního plynu obnovitelnými plyny – biometanem a vodíkem. „Nedávno jsme do distribuční sítě připojili šestou výrobnu biometanu a naším dlouhodobým cílem je nahradit zemní plyn čistým vodíkem. Pilotní vodíkové projekty chceme představit už letos. Nové generace plynařů tak budou pro českou energetiku klíčové. Abychom získali nové plynaře, podporujeme středoškolské studenty stipendii, placenými praxemi a zavádíme nástavbové formy studia plynařiny pro technické obory. Více se zájemci dozví na akci Plynař roku,“ zve Petr Zajíček veřejnost na Stavební veletrh.

Odborníci vám poradí s výběrem řemesla. Nahrazení umělou inteligencí se obává jen 17 % absolventů učilišť

 

O titul Plynaře roku budou na veletrhu soutěžit dvoučlenné týmy z celkem osmi škol:

Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy

Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice

Střední škola řemesel Frýdek-Místek

Střední škola ESOZ Chomutov

Střední škola polytechnická Kyjov

Střední škola řemesel, Šumperk

Střední odborná škola Jarov, Praha

Stredná odborná škola stavebná, Nitra

 

Soutěž započne neveřejnou částí 24. dubna na Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy a vyvrcholí veřejným finále 25. dubna na Stavebním veletrhu v Brně. Žáci budou plnit odborné plynárenské úkoly od 11 do 17 hodin v pavilonu A2. Pedagogové i odborníci z oblasti energetiky budou veřejnosti na místě k dispozici od středy 24. do pátku 26. dubna.

„Protože se plynaři budou na výstavišti prezentovat po boku dalších řemesel, bude akce dobrou příležitostí, jak získat o studiu více informací. Vybrat správný studijní obor není snadné zejména v době, kdy mnoha kancelářským profesím hrozí, že je nahradí umělá inteligence (AI). Relativně imunní by proti nástupu AI naopak měla být manuální řemesla. Ta i nadále nabízejí cenné perspektivy pro budoucnost,“ vysvětluje pedagog Roman Komínek.

To potvrzuje i letošní průzkum skupiny GasNet mezi mladými absolventy odborných škol a učilišť realizovaný prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos. Strach z toho, že je v práci nahradí umělá inteligence, má jen 17 % absolventů. Významná část (38 %) si naopak dokáže představit, že jim umělá inteligence v budoucnu usnadní výkon profese. Už dnes ji v práci pravidelně využívá 28 % mladých absolventů učebních oborů. „Z pohledu jednotlivých oborů se o práci podle absolventů nemusí bát zejména řemeslníci a lidé, kteří pečují o technologická zařízení. Mezi ně patří i plynaři,“ dodává závěrem Petr Zajíček.

 

Plynař roku 2024

Organizátorem mezinárodní středoškolské soutěže je Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Generálním partnerem akce je největší český distributor plynu skupina GasNet. Partnery jsou: Jihomoravský kraj, COVpS JMK, České ručičky, NET4GAS, Pražská plynárenská, HUTIRA, FASTRA, SEPSafe, Gas Storage CZ, ENBRA, Thermona, Berner a Lesensky.cz.

 

Kontakt pro média:

Marek Pavliš
Senior Specialist, PR & Communication
E marek.pavlis@gasnet.cz
M +420 602 481 706

26.3.2024  Exkurze / školení - Ricomgas

Žáci absolvovali školení o komínech, které bylo velmi přínosné a zajímavé a měli možnost prohlídky celé firmy, kde viděli spoustu materiálů, strojů i laserovou řezačku.

22.3.2024  Exkurze - Technické muzeum, truhlářství Ordos

Žáci kurzu Českého jazyka navštívili Technické muzeum města Brna a truhlářství Ordos.

18.3.2024  Skvělý počin našich zedníků!

Pod vedením učitele OV Lukáše Pánka reprezentovali školu v Nitře 15. 3. 2024. 

13.3.2024  Exkurze - Adler

Společnost ADLER jako přední evropský výrobce povrchových úprav zorganizovala v únoru dva jednodenní odborné semináře pro pedagogy odborných škol učebních oborů truhlář a nábytkář. 

Kurzy se konaly ve školícím centru společnosti ADLER v Troubsku u Brna, kde je zároveň sídlo české dceřiné společnosti a distribuční centrum produktů ADLER pro celou Českou i Slovenskou republiku.
Vzdělávací semináře měly za cíl poskytnout účastníkům možnost získat praktické zkušenosti a dovednosti v oblasti profesionálního moření a lakování nábytku.

21.2.2024  Individuální návštěvy k prohlídce školy

K prohlídce školy využijte individuální návštěvu!

Kontaktní osoba pro zájemce o studium:

Hana Komínková

Tel: 607 063 806, e-mail: kominkova@soubosonohy.cz 

 

Uvažujete o studiu stavebních oborů?

Nejste si jistí, že je zrovna naše škola pro vás?

Neumíte si představit, jak bude vypadat výuka?

Máte dotazy týkající se výběru oboru?

 

Seznámíš se nejen se školou, učiteli a aktuálními studenty, ale hlavně s obory jako takovými.

Dozvíš se, o čem jednotlivé obory vlastně jsou.

Konkrétně:

co se budeš učit

s čím budeš pracovat

jak a kde probíhají praxe

co s oborem budeš v životě dělat 

Co všechno u nás můžeš studovat? Je toho spousta:

Uměleckořemeslné zpracování dřeva

Nábytkářská a dřevařská výroba

Čalouník

Instalatér

Klempíř

Kominík

Mechanik plynových zařízení

Pokrývač

Strojní mechanik - zámečník

Tesař

Truhlář

Umělecký truhlář a řezbář

Zedník

 

16.2.2024  Tesaři postupují na Mistrovství ČR!

Žáci Radek Kolouch a Jaroslav Kutra se umístili na skvělém 2. místě v soutěži odborných dovedností oboru Tesař – Moravské kolo ve Valašském Meziříčí.

Druhým místem si tak vybojovali postup na Mistroství České republiky, které proběhne v rámci Stavebního veletrhu v Brně.


 

26.1.2024  Výsledky talentových zkoušek
23.1.2024  Velký úspěch našich futsalistů!

Velký úspěch našich futsalistů!

Dne 10. ledna 2024 se konal v Ústí nad Labem Přebor České Republiky stavebních škol ve futsale.
Tento významný turnaj přinesl našim žákům skvělé výsledky, které si zaslouží naši pozornost a uznání.

Skvělé umístění v konkurenci

Navzdory velmi silné konkurenci se naši žáci dokázali umístit na skvělém 3. místě. Jejich výkon v turnaji byl pozoruhodný, když nestačili pouze na domácí tým z Ústí nad Labem, ale dále ve skupině porazili chlapce z Prahy a Stochova. Následně prohráli v semifinále na penalty s budoucími vítězi z Chomutova, ale chuť si spravili vítězstvím v utkání o bronz proti Teplicím. Je důležité zdůraznit, že za sebou dále nechali školy z Vimperku, Litoměřic, Prahy a Stochova.

Příkladná reprezentace školy

Tým futsalistů nejenže dosáhl vynikajícího sportovního výsledku, ale také reprezentoval naši školu s hrdostí a důstojností. Jejich vystupování na palubovce i mimo ni je pro nás důvod ke spokojenosti. Rádi bychom všem hráčům poděkovali za jejich nasazení, odhodlání a skvělou reprezentaci naší školy.

Těšíme se na další úspěchy našich talentovaných sportovců a věříme, že jejich vášeň a oddanost budou nadále inspirovat ostatní. Třešničkou na dortu bylo individuální ocenění Dominiku Komárkovi za nejlepšího hráče turnaje.


Skupina:

Brno – Ústí 0:2

Brno – Praha 2:0

Brno – Stochov 5:0

  

Semifinále

Brno – Chomutov 0:1 (pen)

O 3. místo

Brno – Teplice 1:0

 

Celkové pořadí:

 1. Chomutov
 2. Ústí nad Labem
 3. Brno
 4. Teplice
 5. Vimperk
 6. Litoměřice
 7. Praha
 8. Stochov

 

Pedagogický doprovod:

Mgr. Radim Komínek

Mgr. Roman Komínek

 

23.12.2023  Exkurze - Vánoční Brno

V předvánočním čase žáci navštívili brněnské památky a užili si vánoční atmosféru v centru města na tradičních trzích.
Některé třídy navíc využily znalostí, vědomostí a také výřečnosti učitele dějin umění Mgr. Müllera.  Žáci se tak dozvěděli mnoho zajímavostí z historie moravské metropole

22.12.2023  Exkurze - Moravská galerie

Třídy TR1A, UŘZD2, PT/N2, N(PT/N1), těsně před Vánocemi navštívily stálou výstavu nábytku a designu v Moravskou galerii.
Žáky zaujala také výstava Made by fire zaměřenou na české sklo, porcelán a keramiku.

22.12.2023  FF UK Praha

Škola vyjadřuje upřímnou soustrast a současně plnou podporu rodinám pozůstalých a v neposlední řadě také spolužákům, kamarádům a známým.

Chceme vyjádřit rozhořčení a lítost nad tímto, doufejme, zcela ojedinělým skutkem.

13.11.2023  Třídní schůzky

Třídní schůzky s rodiči a zákonnými zástupci žáků se konají v úterý 21. listopadu 2023 od 15.00 hod. v prostorách úseku teoretického vyučování. 

Umístění tříd do učeben naleznete zde.

Časový harmonogram:

15.00 – 17.00 hod.     informace třídních učitelů a učitelů OV v učebně, individuální informace rodičům

23.10.2023  Objevte kouzlo řemesla 21. 10. 2023 (VIDEO)

S sobotu dne 21. října 2023 proběhla ve Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvkové organizaci akce s názvem OBJEVTE KOUZLO ŘEMESLA. Přes 700 návštěvníků si užilo plný program v krásném počasí a díky partnerům se akce rozrostla do širších rozměrů, a proto někteří strávili v areálu školy třeba i čtyři hodiny.  

Po příchodu do areálu školy byli návštěvníci pozvání do budov teoretického vyučování, kde jim učitelé poskytli náhled do tříd a výukových procesů. Po zajímavé prohlídce pokračovali přes kominickou dílnu do Regionálního vzdělávacího centra pro stavebnictví JmK, kde kromě laserového vypalování bylo možno vyzkoušet práci s CNC obráběcím centrem či prozkoumat stavbu prostřednictvím 3D virtuální reality.

Dále už návštěvníci zamířili na školní hřiště, kde bylo celý den velmi rušno. Po přivítání na školním infostánku byla možnost projít si na dvacet stanovišť a objevovat řemeslné práce. Partnerské firmy doplnily školní stánky a tak bylo o pestrost aktivit postaráno.  Výrobky, které si návštěvníci sami vyrobili, udělaly radost i těm nejmenším, protože na každém stanovišti bylo myšleno na celé rodiny.

Spokojené výrazy odcházejících jednotlivců či rodin doplněné pochvalnými slovy poskytly pozitivní zpětnou vazbu pro pořadatele.

 

Děkujeme všem návštěvníkům za jejich účast a věříme, že kouzlo řemesla někteří skutečně objevili. Další poděkování patří partnerským firmám, díky nim bylo možno vidět a vyzkoušet novinky ve stavebnictví včetně nejmodernějších technologií.

 

23.10.2023  Projekt Krokus
Žáci třídy UŘZD1 se zapojili do Projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze (resp. s brněnskou pobočkou).
V rámci této aktivity jsou školám zdarma poskytnuty cibulky žlutých krokusů. Jsou vysazovány jako připomínka 1 500 000 židovských dětí, které zemřely během holocaustu. V Evropě se této aktivity účastnilo v minulých letech přes 55 000 studentů ročně.
V kvalitních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února. Tato součást vegetačního cyklu spadá přibližně do období, kdy je připomínán Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. ledna). Žlutá barva květů symbolizuje žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni nosit během nacistické vlády. Zmíněný projekt tak nabízí konkrétní možnost, jak nejen přiblížit tematiku holocaustu mladým lidem, ale také uctít památku nevinných obětí a informovat o nebezpečí rasismu nebo nesnášenlivosti zvláště ve světle současných světových událostí.
20.10.2023  Drogy, kriminalita, šikana

 Ve čtvrtek 19. října 2023 se žáci 3. ročníků učebních oborů truhlář, mechanik plynových zařízení a strojní mechanik a žáci 3. ročníku maturitního oboru Uměleckořemeslné zpracování dřeva zúčastnili další z plánovaných preventivních přednášek tohoto pololetí školního roku „Drogová kriminalita a my v roce 2023“.

     Přednášející - pplk. JUDr. Jaromír Badin - je vyšetřovatel - vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování, vyšetřovatel trestné činnosti mládeže a na mládeži, násilné a drogové kriminality, nyní je vedoucím protidrogového  oddělení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. 

     Beseda  v příjemných prostorách Velkého Špalíčku byla doplněná zajímavou a pestrou prezentací o nejčastěji zneužívaných omamných a psychotropních látkách, jejich vlivu na lidské zdraví a osudy, doplněná o reálné případy kriminality, spojené s ilegální výrobou a s prodejem drog a s vysvětlením základních principů trestní odpovědnosti. 

 

V pátek 20. 10. 2023 se žáci maturitních oborů 1. ročníku Uměleckořemeslné zpracování dřeva a Nábytkářská a dřevařská výroba společně se žáky 2. ročníku učebního oboru truhlář zúčastnili v prostorách kinosálu 3 ve Velkém Špalíčku další plánované preventivní přednášky, tentokrát na téma „Šikana, kyberšikana, sociálně patologické jevy ohrožující mládež“.

     Přednášejícím byl opět pplk. JUDr. Jaromír Badin,  vyšetřovatel - vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování, vyšetřovatel trestné činnosti mládeže a na mládeži, násilné
a drogové kriminality, nyní vedoucí protidrogového oddělení Krajského ředitelství policie
hl. m. Prahy. 

     Během besedy, doplněné o zajímavou prezentaci a skutečné případy řešené Policií ČR, hovořil především o tématech:

 • Kriminalita páchaná dětmi a na dětech (šikana, týrání, domácí násilí, zanedbávání, zneužívání,  vandalismus, agresivita.
 • Úskalí užívání internetu (kyberšikana, sexting, kybergrooming, kyberstalking)
 • Zneužívání návykových látek a závislost na nich (alkohol, drogy, nikotin

 

 

25.9.2023  VIDEO: Navštívil nás ministr školství
11.9.2023  Přes 200 mladých lidí se rozhodlo pro řemesla

V prostorách školy jsme uvítali nové naděje oborů dřevozpracujících, jako jsou truhláři, řezbáři, nábytkáři nebo čalouníci, a také stavaře: zedníky i zednice, kominíky, klempíře a další.

Tisková zpráva

Fotogalerie

Video

 

 

1.9.2023  Pokyny k přihlášení do EDOOKIT
31.8.2023  Termíny

Termíny opravných a náhradních závěrečných zkoušek na podzim 2023

Období 
ZÁŘÍ 5. 9. 2023  6. 9. - 8. 9. 2023 15. 9. 2023 
PROSINEC 1. 12. 2023 4. 12. - 6. 12. 2023 13. 12. 2023
  od 7.30 hodin od 7.00 hodin od 7.30 hodin

 

INFORMACE K OPRAVNÝM ZÁVĚREČNÝM ZKOUŠKÁM

Uchazeč oznámí písemně řediteli školy v jakém termínu, v souladu s odst. 1 vyhlášky č. 47/2005 Sb., o ukončování vzdělávání ve středních školách závěrečnou zkouškou a o ukončování vzdělávání v konzervatoři absolutoriem, chce opravnou zkoušku nebo náhradní zkoušku konat.

Oznámení musí být doručeno řediteli školy nejpozději 1 měsíc před konáním zkoušky.

klikni pro vytištění žádosti o vykonání JZZ zkoušek

 

 

 

25.8.2023  Zahájení školního roku 4. září 2023

Zahájení školního roku 4. září 2023

Rozdělení žáků bude vyvěšeno na informační tabuli u vstupu do školy, u vrátnice

1. ročníky

8. 00 hod. obory zedník, kominík, mechanik plynových zařízení, strojní mechanik,  instalatér, klempíř a tesař

10.30 hod. – obory truhlář, umělecký truhlář a řezbář, čalouník, uměleckořemeslné zpracování dřeva a nábytkářská a dřevařská výroba

Ostatní ročníky

9. 00 hod. – 2., 3. a 4. ročník, všechny obory dle rozvrhu TV - OV (sudý týden)

9:00 hod. -   zkrácené  studium – TV   

9:00 hod. - 1. a 2. ročník nástavbového studia - TV

 

TV - teoretická výuka

OV - odborný výcvik

24.8.2023  Klasifikace v náhradním termínu, opravné zkoušky

Opravné zkoušky

Opravné zkoušky musí být podle školského zákona komisionální. Předsedou příslušné zkušební komise je třídní učitel, zkoušejícím učitel předmětu a přísedícím učitel se stejnou nebo příbuznou aprobací. Žák může v jednom dni konat pouze jednu opravnou zkoušku.

Opravné zkoušky se konají ve dnech 28. 8. od 10:00 hod. do 14:30 hod., 29. 8. – 30. 8. 2023 od 8.00 hod. do 14:30 hod.

Klasifikace v náhradním termínu

Způsob vykonání zkoušek klasifikace v náhradním termínu a počet těchto zkoušek v jednom dni není školským zákonem určen.  Zkoušky nejsou komisionální.

Zkoušky klasifikace v náhradním termínu proběhnou ve dnech 28. 8. od 10:00 hod. do 14:30 hod., 29. 8. – 30. 8. 2023 od 8.00 hod. do 14:30 hod.

30.6.2023  Volná místa pro školní rok 2023/2024

Volná místa pro žáky pro školní rok 2023/2024 zde 

Nabídka na maturitních oborech (dvouleté nástavbové studium) a nabídka na učebních oborech (tříleté studium a jednoleté zkrácené studium) vše denní formou vzdělávání

22.6.2023  Galavečer České ručičky 2023

Přehlídka České ručičky už po patnácté ocenila ty nejlepší žáky, kteří se rozhodli pro řemesla.

 

Tisková zpráva

Fotogalerie

Letošní hymna přehlídky

 

Seznam oceněných laureátů XV. ročníku Přehlídky České ručičky:
Kuchař – Martin Havlíček, Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
Cukrářka – Markéta Bazalová, Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace
Servírka – Kristýna Dluhošová, Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace
Kadeřnice – Tereza Ćmielová, Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Kosmetička – Marie Pavlíčková, Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace
Klempíř – Tomáš Jelínek, Střední odborné učiliště stavební Plzeň, Borská 55
Pokrývač – Matěj Fiala, Střední škola stavební Jihlava
Tesař – Filip Kozák, Střední škola řemeslná, Jaroměř, Studničkova 360
Kominík – Jan Mičkal, Střední odborná škola Jarov
Instalatér – Štěpán Krejcha, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kladno, Dubská
Truhlář – Lukáš Klézl, Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
Mechanik seřizovač – Tomáš Svoboda, Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká, příspěvková organizace
Obráběč kovů – Vojtěch Vrzal, Střední průmyslová škola Hranice
Strojní mechanik – Jan Vondrák, Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640
Elektrikář-slaboproud – Adam Dost, Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky Praha
Elektrikář-silnoproud – Tomáš Kvasnovský, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hustopeče, příspěvková organizace
Automechanik – Jakub Zelený, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
Autolakýrník – Kacper Jaszczur, ŠKODA AUTO a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závod
Karosář – Dalibor Štěpina, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
Zahradník – Šimon Beneš, Střední zahradnická škola Rajhrad, příspěvková organizace
Opravář zemědělských strojů – Lukáš Rouha, Střední odborné učiliště zemědělské Chvaletice, Žižkova 139
Lesní mechanizátor – Karel Krátký, Střední lesnická škola Žlutice, příspěvková organizace

Jihomoravský kraj Aktivní projekty